Make your own free website on Tripod.com

Home

About Our Club | Reunion Committee | Members List | Admiral Ernest J. King | Soap Box Derby | Soap Box Derby, too! | Class and Faculty Roster | Chat Chatter | Bulletin Board | Reunion Plans | Let's Vote!!! | Vegas Reunion 2000 | History of the KaHoks | Kahoks of the 70's | More Photos of Us | Sasebo Then and Now | Related Links | Contact Us
SASEBONIANS
Class and Faculty Roster

Here is a list of classmates and faculty arranged by years. Capitalized names are members that have been located and/or are members of Sasebonians.

Thank-you, Mary for researching this and sending it to be published here.

CLASS OF 1973
CHILDERS, FRANK
Dean, Ella
Gustavson, Kris
Hasal, Ann
PAULINO, JULIE
Powell, Kathy


CLASS OF 1974
Adams, Scott
Arnold, Terri
Bristle, Junko
CHILDERS, JIM
Coit, Frank
Dallaire, Steve
Davis, Brenda
HOLLOWAY, BRENDA
Johnson, Candy (Phelps)
LINNER, DEAN
Mays, Pat
McClosky, Dianne
McFARLAND, FRANCES
PAULINO, LINDA
Reynolds, Kerry
Shulte, Rick
SHEN, LONG (Deceased)
TUCKER, MIKE
VIRDEN, YVETTE
Wheat, Bobby

CLASS OF 1975
Arnold, Thomas
BRINING, LARRY
Brock, Mike
CARTER, PATTY
Cave, Cathy
CHAFFIN, MIKE (Deceased)
Cochran, Kathy
Craft, Cheryl
Crowe, Steve
Curtis, Phil
Dallaire, David
GODSOE, JANE
Gustavson, Eric (Deceased)
HATHAWAY, CINDY
Hughes, Kathy
JOHNSON, BENNETT
Johnson, Don
JOHNSON, SHARRON
Kapoi, Andy
LINNER, DANNY
LINNER, DAVID
MEDINA, JUN
Mitchell, Paul
Reynolds, Mike
SCHUMANN, MARY ANN
Wang, George
Westin, Rick
Wheat, Liz
Williams, Joyce
ZUILKOSKI, JOE


CLASS OF 1976
Burgess, Nancy
CARTER, JANE
CHAFFIN, CYNDI
CHIN, ROY
Clark, Kim
Clark, Jimmy
Clark, Pam
Cozart, Sharman
Davis, Steve
Dumphy, Nelson
Eck, John
Farris, Ed
Flood, Linda
FOND, JILL
HOLLOWAY, GINGER
Horton, Linda
HUGGINS, MARY
Hughes, Debi
Hughes, Pat
Johnson, Eddie
JOHNSON, JANET
Johnson, Melissa
Jones, Mariko
JORDAN, BARBARA
Landry, Lyall
Matolka, Steve
McCrimmon, Rob
RASMUSSEN, GRACE
Rosier, Victor
Shen, Ting
Shulte, Randy
Skipper, James
STRATTON, DENE
Walker, Johnny
Wang, Billy

CLASS OF 1977
BARBEE, SUSAN
Bristle, Michiko
Busseno, Lee Ann
Carpenter, Steve
Chambers, Lori
Childers, Terri
Cozart, Valerie
Davis, Karen
EASLEY, CYNDY
Foster, Carla
FRANKLIN, CHARLES
Gonzales, Manuel
Griffitt, Terrill
HACKETT, TERRY
Harrison, Vee
HUDDLESTON, CHARLES
JONES, LINZA
Kim, Kenneth
KLORIG, WILLIAM
LINNER, DEBBIE
Matolka, Leonard
McCUE, RICHARD
McMURRAY, ROBBIE
Moore, Marie
MUSZYNSKI, MARIAN
Nelson, Urban
Powell, Morgan
Raqueno, Marina
ROHRBACHER, ROBERT
SCHUMANN, FRED
SHANNON, FRANCES
Shephard, Christine
Skipper, Bobby
Temple, Hisako
Walker, Susan
Wallace, Susan
Webb, Michael
Weston, Wanda
Wood, Donna
ZETSCH, KURT

CLASS OF 1978
Alcantara, Arliene
Baldridge, Robert
Bilyeu, Marci
Borg, Jamie
Burgess, Carolyn
Butler, Karen
Butler, Sharon
Busseno, Henry
COE, ARLEEN
DISQUE, JOEY
Dumphy, Keith
EASLEY, KEN
Eck, Franklyn
GILE, SUSAN
Griffitt, Dennis
Gustavson, Karin
HACKETT, ELAINE
Hasal, Sonya
HATHAWAY, CHERYL
Horton, Marlene
HUGGINS, DARLENE
Jones, Sharon
Kapoi, Rosanna
Keller, Richard
KLORIG, MIKE
Matolka, Terry
Mayes, Chris
McCrimmon, James
Miller, Jess
Palmer, Nancy
Ringler, Kozue
Schulte, Russell
Skipper, Jerry
Singleton, Dawn
Stark, Ayako
Tanner, Bobby
Teekell, Kerry
Trout, Beverly
Van Keuren, Cindy
VIRDEN, ALEX
WALKER, PATSY
Wince, Mary
Witherspoon, Tommy
Wood, Bonnie
Yamamoto, Iris
Zimdar, Rob
Zuilkoski, Ann




CLASS OF 1979
Alejo, Eddie
Baldridge, Cathy
BARBEE, JOHN
Buylar, Diana
CHAFFIN, GARY
Dallaire, Karen
Dewey, Pat
Felt, Sharon
Griffitt, Ethylea
Hallman, James
Harrison, Reggie
Hart, William
Herron, Karen
Holcomb, Howard
Horton, Yvonne
HUGGINS, KAREN
JOHNSON, PETER
Kirkpatrick, Gwyn
Laman, Timothy
Love, Lance
Mainous, Mary
McMURRAY, KIM
Meyers, Tracy
Nelson, Julia
RASMUSSEN, CHRIS
ROHRBACHER, TAMMY
Smith, Donald
Stepura, Steven
Teekell, Donna
Trout, Mark
Waldron, Corina
Waldron, Robert
Walker, Peter
ZETSCH, KEITH

CLASS OF 1980
Arnold, Steve
Bayson, Alan
Blasingame, Pauline
Brack, Brenda
Cave, Robert
Dean, Marie
Foster, Yvette
Gonzalves, Joseph
Fisher, Damian
Holcomb, Alisa
Irby, Marette
Jones, Brian
Kern, Tanena
Kirk, Katherine
Kirkpatrick, Denise
MAY, JUDY
McCrimmon, Christy
Melampy, Ronald
Norr, Kristi
Riddle, James
Smith, Melody
Steffens, Lisa
Tanner, Mike
Wallace, Julie
WALKER, LINDA
Weaver, Leticia
Webb, Brenda
ZETSCH, KEVIN


Faculty - 1972-73
Anderson, Carl - Spanish
BLOWERS, BARBARA - Business Ed.
Dalziel, Saundra - Nurse
Furukawa, Chizuyo - Secretary
JOHNSON, WENDELL - Art
Johnson, Donna - Home Ec.
Jeffrey, Jean - Special Ed.
KENDIORSKI, ROBERT - Math
Kent, Joan - Kent
Lantz, Mildred - Librarian
Marse, Emil - principal (deceased)
Means, Gerold - Science
Means, Linda - Social Science
Mitchell, Jun - Secretary (deceased)
Pallenik, David - Physical Ed.
Polsinelli, Sandy - English
Portaria, Adolphe - Ad. Asst.
Porter, Maryann - Counselor
Robinson, Martha - French
Shimoda, Masahito - Physical Ed.
SMITH, PHIL - Amer. Ind.
Tominaga, Shigeru - Japanese
Waldron, Bill - Music

FACULTY 1973-74
Anderson, Carl - English, Spanish, 10th grade sponsor
Chung, G. (Ms) - Assistant Principal
Eads, William - Music, 11th grade sponsor (deceased)
Furukawa, C. (Ms.) - Secretary
Johnson, Donna - Home Ec.
JOHNSON, WENDELL - Art, 8th grade sponsor
Jones, A (Ms.) - Social Studies, 7th grade sponsor
Kent, M. (Ms.) - Math
KENDZIORSKI, ROBERT - Math
Lantz, Mildred - Library
Leigh, D. (Mr) - Counselor
Marse, Emil - Principal (deceased)
Mitchell, Jine - Secretary (deceased)
McKinnon, Nancy - Business Ed.
Means, Linda - Social Studies
Means, Gerald - Science
Morris, S. (Ms.) - Reading
Pallenik, D - P.E., Science
Polsinelli, Sandy - English, Senior class sponsor
Rutherford, C. (Ms) - English, 9th grade sponsor
Shimoda, Masahito - P.E.
Portaria, Adolphe - Ad. Asst.
Talao, F. (Ms) - Nurse
Tominaga, Shigeru - Japanese






FACULTY 1974-75
Anderson, Carl - English, Spanish, Sophomore sponsor
Arciaga, Marian - Music
Batey, Thomas - Math, Science, 7th & 8th Grade sponsor
Dell, Karen - Student Council, Reading
Furukawa, Chizuyo - Secretary
Gross, Ethel E. - Principal
JOHNSON, WENDELL - Art, Yearbook
KENZIORSKI, ROBERT - Math
Lantz, Mildred - Librarian
Lau, Ronald - Couselor, Inter-act Co-sponsor
Martin, Nancy - Home Ec.
McKinnon, Nancy - Business Ed, Activity fund, bookkeeper
Oates, Johnie - Science, Trac, Senior Class sponsor
Portaria, Adolphe
Rodillas, Sheila - Secretary
Shimoda, Masahito - P.E.
Slater, Kalea - Library Assistant
STEWART, LEE - Industrial Arts, Cross county
STEWART, SUSAN - English, Drama club, 9th grade sponsor
Street, Gerald - History, English, Jr. class sponsor
Talao, Felicitas - Nurse
Tominaga, Shigeru - Japanese, Inter-Act Club


Enter supporting content here